Zjistit dostupnost

TARZANIE - HORSKÝ LANOVÝ PARK

Vzdálenost: 20 km

Trasa osmnácti překážek ve výšce 2-4m nad zemí.  Překážky mají vzestupnou náročnost, takže začínají poměrně jednuduchými úkoly s menší fyzickou náročností. Po celé trase jsou děti jištěny speciálním samojistícím systémem zaručující stoprocentní bezpečnost. Děti mohou jít stejnou trasu i vícekrát za doplatek 30kč za každou další "Dětskou trasu".

Průměrná doba lezení je cca. 30 min.

http://www.tarzanie.cz/

 

OPIČÁRNA - LANOVÝ PARK 

Vzdálenost: 12 km

Opičárna nabízí Lanové bludiště pro všechny od 120 cm, a druhou (náročnější) trasu od 140 cm, vyznačuje se rodinným přístupem k hostům.

http://www.opicarna.cz/

 

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ v Rožnově pod Radhoštěm

Vzdálenost: 32 km

Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

http://www.vmp.cz/

 

REGIONÁLNÍ MUZEUM V KOPŘIVNICI

Vzdálenost: 39 km

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. V současné době muzeum nabízí čtyři různé expozice: Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových (v Technickém muzeu).

http://www.tatramuseum.cz/

 

HRAD HUKVALDY/ OBORA HUKVALDY

Vzdálenost: 28 km

Jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v České republice, již od 19. století místo častých turistických výletů. Nejvýraznější osobností, která je spojena s hradem Hukvaldy, byl hudební skladatel Leoš Janáček. 

Obora Hukvaldy je prostředím, kde se snoubí lesnictví, myslivost, rybářství, ochrana přírody s kulturou a historií. Pod korunami velikánů čerpal inspiraci pro svou tvorbu světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček, rodák z Hukvald. Na památku premiéry Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky byla v oboře v červnu roku 1959 instalována bronzová socha lišky Bystroušky. 

http://www.hradhukvaldy.eu/

http://www.oborahukvaldy.cz/o-obore/


HRAD ŠTRAMBERK

Vzdálenost: 40 km

Zřícenina hradu, jehož původ není znám (pověst praví, že měl původně stát na protějším vrchu Kotouči, stavbu však překazili trpaslíci z jeskyně Čertova díra). 

http://www.stramberska-truba.info/

 

DOLNÍ VÍTKOVICE

Vzdálenost: 26 km

Světově unikátní areál v centru Ostravy, kde se mezi léty 1828 až 1998 těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Teď se industriální komplex změnil na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum s nadregionálním dosahem. Dennodenně slouží malým i velkým obyvatelům Ostravy i turistům ze všech koutů světa. Skipovým výtahem se jezdí na vrchol vysoké pece č. 1, v aule Gong v někdejším plynojemu probíhají odborné konference, mezinárodní kongresy a v Malém světě techniky U6 si hrají děti i jejich rodiče.

http://www.dolnivitkovice.cz/o-nas

 

 

 

 

 

 

Chata pod Lysou v Malenovicích hodnocení