Zjistit dostupnost

STEZKY PO MEDVĚDÍCH TLAPKÁCH

Jsem člen BESKYDHOST! Po medvědích tlapkách

“Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd"- stezky Vás provedou tím nejlepším v regionu a obohatí Vaše vědomosti spoustou poučných informací o přírodě. Trasy jsou turisticky spíše nenáročné, s mírným převýšením a jsou doporučovány pro rodiny s dětmi, seniory s vnoučátky i bez nich, školní i školkové třídy, nenáročné turisty, jednoduše výletníky všeho druhu i věku. Trasy jsou značeny barevně odlišnými medvídky.

 

SATINSKÉ VODOPÁDY

Vzdálenost: 1 km

Zřejmě nejznámější vodopád Beskyd, avšak paradoxně jeden z nejnižších, se nachází na potoce Satina. Celé údolí potoku Satina skrývá řadu zhruba metrových vodopádů, navíc jsou zde i kaskádovité vodopády na bočních přítocích. Místo je krásné pro fotografování, je zde však poněkud obtížnější sestup - pevná obuv výhodou.

http://zajimavosti.beskydy.cz/content/beskydy-prirodni-zajimavosti-chranena-uzemi-vodopady-satiny-v-malenovicich.aspx

 

LYSÁ HORA

Vzdálenost: dle zvolené turistické značky

Královna Beskyd, nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd, nejvíce navštěvovaný vrchol v současné době. Na vrchol vede řada turistických tras, přímo od Pensionu je možno jít po trase přes Ivančenu na Lysou horu, 6,5 km, zelená, modrá a žlutá značka. Při hezkém počasí jsou naprosto úžasné výhledy až na vzdálené vrcholky Fatry či Tater.

www.lysahora.cz

 

IVANČENA

Vzdálenost: (po trase směrem na Lysou) cca 7 km

Prostá kamenná mohyla byla založena oddílovou radou 30. oddílu Junáka z Ostravy na paměť pěti ostravských skautů, popravených fašisty 24. 4. 1945 v polském Těšíně a dalších třinácti skautů padlých v protifašistickém "Odboji slezských junáků".  Mohyla je symbolem vlastenectví, statečnosti a přátelství. Do roku 1989 byla ivančenská mohyla i symbolem odboje proti nesvobodě. 

http://zajimavosti.beskydy.cz/content/beskydy-historicke-zajimavosti-pamatna-mista-zajimavosti-kamenna-mohyla-ivancena.aspx

   

PUSTEVNY

Vzdálenost: 20 km - do Trojanovic k nástupní stanici lanovky, ca 51 km přímo nahoru na Pustevny

Pustevny (1018) jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd a jsou významnou křižovatkou turistických tras. Díky lanové dráze jsou optimálním místem pro další výlety na Radhošť, Kněhyni a samozřejmě k soše pohanského boha Radegasta.

http://www.pustevny.cz/

 

Chata pod Lysou v Malenovicích hodnocení